fbpx
Domek Widokowy V1
Domek Widokowy V1

Domek Widokowy V1

Słyszysz dźwięk budzika i leniwie podnosisz powieki. Już przy pierwszym spojrzeniu na otaczającą Cię przestrzeń, Twoja głowa zaczyna produkować myśli. Chwilę później niemal krzyczy do Ciebie, że musisz, powinieneś, trzeba, warto i koniecznie. Ubiera Ci dzień w plany, zadania, założenia i cele do zrealizowania. Wiesz, że są one potrzebne, żeby mieć kontrolę nad codziennością i być w niej efektywnym. Stale przypominasz sobie jednak, że odpoczynek też jest ważny, a często nawet ważniejszy. Kiedy ostatnio sobie na niego pozwoliłeś? Pewnie nawet nie pamiętasz.

Ten dom to miejsce, które zmienia perspektywę i wchodzi z dyskusję z codziennymi priorytetami. Pozwala się zatrzymać i dostrzec dokładnie ten moment, który wydarza się teraz. Chce od Ciebie obecności przy każdej pojawiającej się chwili. Niechętnie współpracuje ze światem bodźców, natarczywych dźwięków, mocnych świateł i myślowych krzyków. Roztacza przed Tobą pejzaże wewnętrznego relaksu, wyciszenia i spokoju. Chce być tą przestrzenią, w której zniknie każde Twoje muszę i powinienem. Wie, że umysł spokojny i wolny od myśli to ten, o który warto walczyć.

Dom jest zawsze otwarty na poszerzanie Twoich myślowych horyzontów. Skieruje Twoje wewnętrzne oczy w krainy spokojne, naturalne i pozbawione zniekształceń. Podładuje Twoje baterie, żebyś mógł wrócić do starej codzienności z nową energią, motywacją i jeszcze większą skutecznością. Sprawi, że tuż po przebudzeniu zakochasz się w każdej chwili i miejscu, które obejmiesz swoim wzorkiem.

Temu drewnianemu domowi postawiliśmy jedno zadanie – ma roztaczać przed swoim właścicielem pejzaż możliwości do odpoczynku. Projektując go myśleliśmy o osobach, które dynamicznie przeżywają codzienność, ale nie gubią przy tym poczucia, że wyciszenie się od planowania jest równie ważne. Na parterze Pejzażowego znalazło się miejsce dla przestronnego salonu z aneksem kuchennym, w którym można godzinami oddawać się chwili obecnej. Na parterze mają królować noce zwieńczone zdrowym i nieprzerywanym hałasami snem. Antresola i zewnętrzna część domku miały zaś dać się przystosować do potrzeb swojego właściciela i jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości efektywnego relaksu.

Prezentujemy niewielki, ale komfortowy projekt nowoczesnego domku letniskowego o powierzchni zabudowy do 35 m2. Jest to idealna propozycja dla osób, ceniących sobie wypoczynek na łonie natury. Dom oferuje praktyczny program funkcjonalny, przystosowany do potrzeb użytkowników, a przeszklona fasada zapewnia doświetlenie wnętrza naturalnym światłem oraz otwiera się na przyrodę będącą za oknem, jednocześnie zapraszając ją do wnętrza. Bryła budynku została zaprojektowana w stylu nowoczesnej stodoły z dwuspadowym dachem, który pokryto blachą z łączeniem na rąbek. Strefa wejściowa oraz taras zostały zadaszone, stanowiąc kontynuację budynku. Parter to przestrzeń dzienna z salonem i aneksem kuchennym oraz łazienką. Strefa nocna została zaprojektowana na antresoli. Dom został zaprojektowany w celu uzyskania jak najlepszej efektywności energetycznej, spełniając wymagania izolacyjności termicznej, co przekłada się na niewielkie zużycie energii.

Powierzchnie i wymiary

 • Powierzchnia zabudowy: 33,92 m2
 • Powierzchnia podłóg: 38,09 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 30,86 m2
 • Kubatura: 126,98 m3
 • Wysokość budynku: 6,01 m
 • Wymiary budynku: 6,96 x 4,88 m
 • Minimalne wymiary działki: 14,96 x 12,88 m

Technologia i konstrukcja

 • ściany: konstrukcja szkieletowa, izolacja wełną mineralną
 • strop: konstrukcja belkowa drewniana
 • dach: dwuspadowy, nachylenie 40°, o konstrukcji krokwiowej, kryty blachą na rąbek, izolacja wełną mineralną
 • elewacja: drewno świerk skandynawski

Dowiedz się więcej o technologii

Koszt budowy (SSZ):
143 tys. zł netto + fundamenty
Zamów bezpłatną wycenę budowy

  Zapytaj o szczegóły