fbpx
Domy prefabrykowane, szkieletowe, drewniane. Projekty bez pozwolenia na budowę. Dom całoroczny lub budynek rekreacji indywidualnej, domek letniskowy na wynajem.
Domek Widokowy V1
Domek Widokowy V1

Domek Widokowy V1

Słyszysz dźwięk budzika i leniwie podnosisz powieki. Już przy pierwszym spojrzeniu na otaczającą Cię przestrzeń, Twoja głowa zaczyna produkować myśli. Chwilę później niemal krzyczy do Ciebie, że musisz, powinieneś, trzeba, warto i koniecznie. Ubiera Ci dzień w plany, zadania, założenia i cele do zrealizowania. Wiesz, że są one potrzebne, żeby mieć kontrolę nad codziennością i być w niej efektywnym. Stale przypominasz sobie jednak, że odpoczynek też jest ważny, a często nawet ważniejszy. Kiedy ostatnio sobie na niego pozwoliłeś? Pewnie nawet nie pamiętasz.

Ten dom to miejsce, które zmienia perspektywę i wchodzi z dyskusję z codziennymi priorytetami. Pozwala się zatrzymać i dostrzec dokładnie ten moment, który wydarza się teraz. Chce od Ciebie obecności przy każdej pojawiającej się chwili. Niechętnie współpracuje ze światem bodźców, natarczywych dźwięków, mocnych świateł i myślowych krzyków. Roztacza przed Tobą pejzaże wewnętrznego relaksu, wyciszenia i spokoju. Chce być tą przestrzenią, w której zniknie każde Twoje muszę i powinienem. Wie, że umysł spokojny i wolny od myśli to ten, o który warto walczyć.

Dom jest zawsze otwarty na poszerzanie Twoich myślowych horyzontów. Skieruje Twoje wewnętrzne oczy w krainy spokojne, naturalne i pozbawione zniekształceń. Podładuje Twoje baterie, żebyś mógł wrócić do starej codzienności z nową energią, motywacją i jeszcze większą skutecznością. Sprawi, że tuż po przebudzeniu zakochasz się w każdej chwili i miejscu, które obejmiesz swoim wzorkiem.

Temu drewnianemu domowi postawiliśmy jedno zadanie – ma roztaczać przed swoim właścicielem pejzaż możliwości do odpoczynku. Projektując go myśleliśmy o osobach, które dynamicznie przeżywają codzienność, ale nie gubią przy tym poczucia, że wyciszenie się od planowania jest równie ważne. Na parterze Pejzażowego znalazło się miejsce dla przestronnego salonu z aneksem kuchennym, w którym można godzinami oddawać się chwili obecnej. Na parterze mają królować noce zwieńczone zdrowym i nieprzerywanym hałasami snem. Antresola i zewnętrzna część domku miały zaś dać się przystosować do potrzeb swojego właściciela i jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości efektywnego relaksu.

Prezentujemy niewielki, ale komfortowy projekt nowoczesnego domku letniskowego o powierzchni zabudowy do 35 m2. Jest to idealna propozycja dla osób, ceniących sobie wypoczynek na łonie natury. Dom oferuje praktyczny program funkcjonalny, przystosowany do potrzeb użytkowników, a przeszklona fasada zapewnia doświetlenie wnętrza naturalnym światłem oraz otwiera się na przyrodę będącą za oknem, jednocześnie zapraszając ją do wnętrza. Bryła budynku została zaprojektowana w stylu nowoczesnej stodoły z dwuspadowym dachem, który pokryto blachą z łączeniem na rąbek. Strefa wejściowa oraz taras zostały zadaszone, stanowiąc kontynuację budynku. Parter to przestrzeń dzienna z salonem i aneksem kuchennym oraz łazienką. Strefa nocna została zaprojektowana na antresoli. Dom został zaprojektowany w celu uzyskania jak najlepszej efektywności energetycznej, spełniając wymagania izolacyjności termicznej, co przekłada się na niewielkie zużycie energii.

Powierzchnie i wymiary

 • Powierzchnia zabudowy: 33,92 m2
 • Powierzchnia podłóg: 38,09 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 30,86 m2
 • Kubatura: 126,98 m3
 • Wysokość budynku: 6,01 m
 • Wymiary budynku: 6,96 x 4,88 m
 • Minimalne wymiary działki: 14,96 x 12,88 m

Technologia i konstrukcja

 • ściany: konstrukcja szkieletowa, izolacja wełną mineralną
 • strop: konstrukcja belkowa drewniana
 • okna: 3-szybowe aluplast
 • dach: dwuspadowy, nachylenie 40°, o konstrukcji krokwiowej, kryty blachą na rąbek, izolacja wełną mineralną
 • elewacja: drewno świerk skandynawski

Dowiedz się więcej o technologii

Koszt budowy (SSZ):
173 tys. zł netto + fundamenty
(nie uwzględnia kosztu transportu na miejsce inwestycji)

  Zapytaj o szczegóły